Nézz az égre és képzeld el, hogy nincsenek határok!

Hogy mit is jelent ez?

AZ ŰR
a végtelen távolságok és csillagok birodalma.
Nem csupán egy fizikai tér, hanem egy olyan hely, ahol az emberiség vágyai és álmai szárnyra kelhetnek.

AZ ŰR
az ismeretlen, az inspiráció valódi forrása, ahol minden egyes
csillag egy új, addig nem tudott lehetőséget hordoz magában.

Ezért olyan fontos, hogy megértsük és kiaknázzuk ezt a világot, hogy tanuljunk belőle, és segítségével a valódi felismerés, az eddig nem ismert fejlődés, és a még sosem látott tudás útjára lépjünk.

Ezért rendezzük meg az I. Hazai Űrkongresszust.

A rendezvény logója egy kapocs, amely egy kapcsolatot szimbolizál a végtelen gyűrűjén. Nem egy egyenes vonal az, ami határolja – hiszen az űr végtelen és emberi ésszel felfoghatatlanul sok lehetőséget rejt.

HA KÍVÁNCSI VAGY ARRA, HOGY

Miért és min dolgozik Magyarországon is több ezer ember az űrtudományok, űrkutatás, űripar, űrpolitika, űroktatás témakörében?

Miért fontos része mindennapi életünknek is az űr?

AKKOR OTT A HELYED AZ I. HAZAI ŰRKONGRESSZUSON.

  • Tudjuk, hogy az első alkalmak mindig nagyon nagy kihívást jelentenek, valamint óriási feladatot és felelősséget is. Mi, akik ezt az eseményt szervezzük, azt szeretnénk elérni, hogy az első hazai űrkongresszuson az űr egy kicsit közelebb kerüljön – mindenkihez.
  • Ezen a napon, reményeink szerint, erre nyílik majd alkalom. Bemutatkozik az űrszakma, kötetlen találkozások, beszélgetések születhetnek, és látható lesz, még ha csak részleteiben is – micsoda „űrisztikus” dolgok vesznek bennünket körül, akár a mindennapi életünkben is.
  • Az időpont nagyon is aktuális, ugyanis Farkas Bertalan után Magyarország ismét történelmi lépés előtt áll: az ország második kutatóűrhajósa készül a világűrbe, mégpedig harminc napra. Hogy miért fontos lépés és esemény ez az országnak és mindenkinek? Erről is beszélgetünk azokkal, akik ezt a programot életre keltették, velük, a kiválasztottakkal, akik közül csak egy ember hagyhatja el nemsokára a Föld légkörét.
  • Különösen fontos számunkra, hogy ezen az eseményen részt vegyenek a fiatalok, a gyerekek – a jövő generációi. Ők azok, akiknek ebben a felgyorsult világban már számolni kell az űrrel minden téren, ha a jövőjükről van szó. Róluk és nekik is szól ez a nap. Fontosnak tartjuk azt, hogy tudjanak arról, hogy milyen lehetőségek előtt állnak, mi vár rájuk, mit kell tudniuk.
  • Rendkívül értékesnek véljük, hogy pedagógusok és tanárok is részt vegyenek rendezvényünkön, hiszen Ők azok, akik közvetlenül hatással vannak a jövő generációira. Fontosnak tartjuk, hogy megértsék és megismerjék az űr oktatásának fontosságát és lehetőségeit, hogy felkészülten tudjanak segíteni tanítványaiknak az űrkutatás világának felfedezésében.

„No dream is too high”

– olvashatjuk egyik személyes kedvencem, Buzz Aldrin könyvének borítóján.

A Te álmaid miről szólnak?

Lépjünk be együtt az űr végtelen lehetőségeinek világába.
Találkozzunk 2024. június 7-én, Balatonfüreden!

Fenyőfalvi Anett
Elnök
ORION Űrnemzedék Alapítvány

Program:

PLENÁRIS TEREM

09:30

Megnyitó

10:00 - 10:40

Jim Christensen (USA) volt NASA oktatási igazgató, jelenleg az Aldrin Family Foundation munkatársának előadása, az ORION Űrnemzedék Alapítvány új oktatási anyagainak, a Giant Moon & Mars térképek bemutatója.

17:00 - 18:30

Beszélgetés Dr. Ferencz Orsolya űrkutatásért felelős miniszteri biztossal és a HUNOR űrhajós jelöltekkel.

„A magyar űrpolitika jelenlegi irányvonalai” – Dr. FERENCZ Orsolya, a Külgazdasági és Külügyminisztérium űrkutatásért felelős miniszteri biztosa, az Európai Űrügynökség (ESA) magyar delegációjának vezetője.

HUNOR űrhajós jelöltek:
CSERÉNYI Gyula erősáramú villamosmérnök;
KAPU Tibor űripari fejlesztőmérnök;
SCHLÉGL Ádám klinikai ortopédsebész és
SZAKÁLY András repülőipari-tervezőmérnök.

AULA

11:00 órától

Űrisztikus programok minden korosztály számára:

13:00 órától

“Balatoni Űrkalandok a Rajzlapon” c. pályázat eredmény hirdetése

AULA KISTEREM

11:00 órától

  • Bérczi Szaniszló – NASA holdkövek élő bemutatása és előadás
  • Detre Örs Hunor – James Webb űrtávcső fejlesztőjének előadása
  • Vincze Miklós – fizikus, tudománykommunikátor (Sokolébresztő, Parallaxis Podcast) – Időjárás más bolygókon
  • BCsE csillagászati előadás a meteoritokról és egyéb égi képződményekről
  • BME Suborbitals rakétafejlesztő csapat előadása a szuperszonikus rakétákról
  • Vertikális farmok és az űrkutatás jövője – Csillagváros Kft.

EMELETI TERMEK

11:00 órától

Szakmai előadások: űrkutatás, űr-tematikájú oktatás, űripar, űrpolitika témakörökben előadások és beszélgetések a Külgazdasági és Külügyminisztérium, a Nemzetgazdasági Minisztérium és a HUNSPACE előadói által.

KÜLSŐ HELYSZÍN

15:00 órától

– séta Farkas Bertalannal a Tagore-sétányon lévő Farkas Bertalan – Valerij Kubaszov űrfához.

Az I. Hazai Űrkongresszus programjai ingyenesek,
a részvétel regisztrációhoz kötött.

Várjuk Önt is sok szeretettel rendezvényünkön!

A programváltoztatás jogát fenntartjuk.

Rendezvényünk fővédnöke: Dr. Ferencz Orsolya űrkutatásért felelős miniszteri biztos

Helyszín:

46.95507328875902, 17.890242949755546

Partnereink

Regisztráció

Regisztráció

+ Regisztráció a SpaceBuzz Hungary Közhasznú Alapítvány workshop és/vagy VR utazására (új lapként nyílik meg!)

ÉRDEKEL

 

+ Regisztráció a SpaceBuzz Hungary Közhasznú Alapítvány workshop és/vagy VR utazására (új lapként nyílik meg!)

ÉRDEKEL

 

Jim Christensen az Aldrin Family Foundation innovációs vezetője.
Korábban a Kennedy Űrközpont Látogatóközpontjának Oktatási Igazgatójaként tevékenykedett, ahol annak a csapatnak volt a vezetője, amely az új Asztronauta Képzési Élmény és a Mars Bázis 1. tervezését végezték. Ezen programok a Marsra való űrrepülésre való felkészülést, az ottani életet, és munkát szimulálják. Houstonban, a NASA Johnson Űrközpontjában részt vett a „Tanóra az Űrből” c. programban, ahol koordinálta a világ első űrrepülési oktatási lehetőségét – egy videokonferenciát az Űrállomás legénysége és a diákok között. Tanácsadóként segített tanulóknak és tanároknak több olyan kísérlet végrehajtásában is, melyeket mikrosúlytalanságban végeztek el többek között a NASA Csökkentett Gravitációjú Repülőgépén, az Atlantisz Űrrepülőn, a Nemzetközi Űrállomáson és a SpaceX Dragon űrhajón.

Jim 18 évig tanított középiskolában, és 1995-ben elnyerte a Matematika és Tudomány Kiválóságáért járó Elnöki Díjat. Kifejlesztette a Mars Bázis Projektet és az AstroVIP programokat, melyek videokonferenciával kapcsolták össze a diákokat és szakértőket a térrepülés és a Mars felfedezése témájában. Hogy javítsa az általános- és középiskolai tudományok oktatási színvonalát, Jim tudományos eszközök központját hozta létre, mely több iskolát partnerségbe hozott egy régióban, hogy kézzelfogható tudományos csomagokat és tanároknak való képzést nyújtson.